Piąta choroba

Piąta choroba jest chorobą wywoływaną przez wirus, który prowadzi do wysypki na policzkach, ramionach i nogach,.
Przyczyny piąta choroba jest spowodowana przez człowieka, parwowirus B19. Często dotyka przedszkolaki lub dzieci w wieku szkolnym na wiosnę. Choroba rozprzestrzenia się poprzez kontakt z wydzielinami dróg oddechowych i zwykle przez 5 dni. Jednakże,ze sprzęgiem wysypka choroby związane może powrócić do kilku tygodni. Powrót wysypki mogą być wywołane przez światło słoneczne, ciepło, ruch, gorączka, lub stresu emocjonalnego. Pierwszym objawem choroby jest zwykle jasnoczerwony policzki, które wygląda tak, jakbydziecko niedawno uderzył po obu stronach powierzchni. Po tym,wysypka pojawia się na rękach i nogach i środka ciała. Wysypka blednie od środka na zewnątrz, nadając mu wygląd koronkowy. W okresie od 1 do 2 tygodni,wysypka całkowicie odchodzi.
piąta choroba jest czasami związane z gorączką.
Jeśli kobieta w ciąży staje się zakażone parwowirus B19, może spowodować znaczne szkody dla jej nienarodzonego dziecka. Każda kobieta w ciąży, która uważa, że ​​może ona być w kontakcie z osobą, która ma ten wirus powinien porozmawiać z służby zdrowia.
B19 Parwowirus się także, że przyczyną innych chorób, w tym zakaźnych postaci zapalenia stawów.
większość dorosłych wydaje się, że przeciwciała parwowirus B19 w organizmie. Oznacza to, że większość osób jest narażony na wirusa, a także wskazuje, że wiele infekcji niezauważone.
Symptoms Rash First pojawia się na policzkach, często wygląda jak \. Twój lekarz zbada wygląd i wzór wysypka. Zazwyczaj jest to wszystko co jest potrzebne do postawienia diagnozy. Badania krwi które wyglądają na przeciwciała przeciwko parwowirus B19 może wskazywać na infekcję. Jednakże, badania te nie są zwykle wymagane, chociaż mogą być przydatne w diagnostyce i niedokrwistość aplastyczną kryzysu trwałe.
Testing mogą również być wykonane, gdy jestpytanie, czykobieta w ciąży jest narażona na wirusa.
Leczenie Brak leczenia jest zwykle konieczna do 5-ta choroby u dzieci. Jeśli gorączka lub wspólne dyskomfort jest obecny, a następnie doustnie paracetamol (np. Tylenol ) mogą być podane.
Outlook ( Prognoza ) Ponieważ jest tona ogół łagodne i łagodne zakażenie wirusowe, całkowite wyleczenie można oczekiwać. Możliwe powikłania generalnie żadnych powikłań u dzieci zdrowych. Kiedy należy skontaktować się z lekarzem specjalistą Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko ma objawy tej choroby. Inne choroby mogą powodować podobne objawy i należy wykluczyć. Alternatywne nazwy Parwowirus B19 ; Rumień infectiosum ; Slapped policzek Referencje Koch W C.parwowirus B19. In: R M Kliegman, Behrman R E, Jenson H B, Stanton B F, eds. Nelson Textbook of Pediatrics.19-gie ed. Philadelphia, Pa: Saunders Elsevier, 2011 : rozdz 243.
Data aktualizacji: 02.08.2011 Aktualizowane przez: Neil K. Kaneshiro, M D, M H A, Clinical adiunkt Pediatrii, University of Washington School of Medicine. Także : David Zieve, M D, H A M, Dyrektor Medyczny,. D.. M., Inc.
.Poczytaj więcej: na alergię cetyryzyna kiedy będziesz mógł.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s